Vejos įrengimas

Vejos įrengimas

 

Aplinkos tvarkymas ir vejos įrengimas yra vienas svarbiausių darbų kieme. Veja tarsi žalias kilimas suteikia pagrindinį akcentą, sujungia skirtingas sklypo erdves, pastatus ir augalus bei mažąją architektūrą į vieną darnią visumą. Prižiūrėta aplinka suteikia jaukumo, todėl sklypo tvarkymas ir vejos įrengimas yra pirmasis darbas, kuriuo skuba pasirūpinti visi naujakuriai. Vejai dailiai sužaliuoti reikalingas laikas, todėl čia negalima klysti. Gražios ir dekoratyvios vejos įrengimas yra gana sudėtingas procesas, ypač jei norima greito ir gero rezultato. Dėl šių priežasčių siūlome darbą patikėti savo srities profesionalams.

Siūlome visas vejos įrengimo bei priežiūros paslaugas individualių namų / sklypų savininkams bei komercinėms teritorijoms, taip pat specialios paskirties lauko erdvėms (sporto aikštelėms, aktyvaus laisvalaikio zonoms ir kt.), kur veja yra nuolat mindoma ir turi atlaikyti gniuždymo poveikį.

 
 

Kaip įrengiama veja?

 

Vejos grožis visada priklauso nuo paruošiamųjų darbų kokybės. Pirmiausiai būtina tinkamai paruošti dirvą – pagal poreikį yra atliekami žemės lyginimo ir volavimo darbai. Šiame etape galima sudaryti viso sklypo apželdinimo planą ir, jei reikalinga, suformuoti naują reljefą.

Ruošiant dirvą yra reikalinga ją prisotinti reikalingų medžiagų, kurios pjaunant žolynus pasišalina. Tai darbas reikalaujantis specialių žinių, nes vejos augimui būtinas tinkamas azoto, fosforo ir kalio santykis, prieš ruošiant dirvą reikia įvertinti jos būklę.

Augimo pradžioje vejos žolynams yra reikalingas fosforas, vėliau, žolynams krūmojant, išauga azoto poreikis, vėliau reikalingas kalis. Medžiagų įvedimas į dirvą atliekamas įvertinus oro sąlygų daromą įtaką, dirvos derlingumą ir kitus veiksnius.

Be maistinių medžiagų veją reikia tinkamu laiku nupjauti ir palaistyti. Įrengiant veją suteiksime visą reikalingą informaciją apie vejos priežiūrą, kad galėtumėte visada džiaugtis puikios išvaizdos žaliuojančia kiemo paklote.

Vėlesniais etapais veją reikalinga tręšti, po žiemos atliekama aeravimas. Tai būtinos sąlygos, jei norite, kad kieme žaliuotų tanki, tobulos išvaizdos veja.

 

Vejos įrengimo etapai:

 

  • Sklypo reljefo formavimas, sėklų mišinio parinkimas;
  • Piktžolių daiginimas ir naikinimas (herbicidai);
  • Sklypo lyginimas ir volavimas;
  • Komposto paskleidimas ir volavimas;
  • Žemės purenimas, trąšų įterpimas;
  • Sėjimas, sėklų mulčiavimas, volavimas;
  • Pirmasis pjovimas ir atsėjimas pagal poreikį;
  • Antrasis pjovimas;
  • Vejos tręšimas;
  • Piktžolių naikinimas (herbicidai).

 

Kodėl verta patikėti vejos įrengimą profesionalams?

 

Rezultato visada norisi puikaus ir greito, tačiau eksperimentai kainuoja daug laiko. Pasinaudodami savo žiniomis, veją įrengiame optimaliai ir parenkame pagal individualias sąlygas geriausiai tinkantį sprendimą. Konsultuojame formuojant sklypo reljefą ir ruošiant apželdinimo planą, suteikiame visą informaciją apie vejos priežiūrą. Tinkami sprendimai leidžia vėliau sutaupyti laiko bei pastangų prižiūrint veją, todėl profesionalus įrengimas yra naudinga investicija į ateitį.

Pasitikėkime mumis ir be jokio vargo galėsite greitai mėgautis švelnia ir minkšta idealiai žaliuojančia veja savo kieme.

Ką sako mūsų klientai

Tai realių žmonių atsiliepimai. Daugiau atsiliepimų galite rasti mūsų facebook paskyroje.

Puikiai padarė lieptą. Šaunuoliai.
Paulius S.
Puiki komanda! Kokybiškai ir greitai atliko darbus. Tik patys geriausi atsiliepimai.
Gražina B.
Gerb. Mariau, esu labai dėkinga už Jūsų pastangas bei atliktą darbą !!!
Beata
Šauni darbo kokybė! Rekomenduoju
Linas D

Turite klausimų? Mes pasiruošę į juos atsakyti.

Jeigu norite užduoti klausimą arba parašyti užklausą paspauskite toliau esantį mygtuką. Mes pasiruošę atsakyti į Jums svarbius klausimus!