Lieptų statyba

Lieptų statyba

 

Šiltuoju sezonu laiką prie vandens telkinių leisti mėgsta daugelis, o sutvarkyta aplinka ir patogiai įrengtos maudyklos suteikia dar daugiau malonumo poilsiui. Vandens telkinio pakrantėje, nesvarbu tai būtų ežeras, tvenkinys, prūdas ar netgi upė, krantas dažnai nėra patogus įlipimui ir išlipimui iš vandens. Lieptų statyba – paprasčiausias sprendimas. Be to, tai papildoma erdvė, kurioje galima leisti laiką ant vandens: degintis saulėje, skaityti ir mėgautis vandens ramybe. Ergonomiškai suprojektuotas lieptas gali tapti puikia vieta ne tik lauko baldams – čia tilps ir gražiai keros lauko gėlės, o apšvietimas vakare suteiks romantikos.

 

Kokį lieptą rinktis?

 

Lieptai, liepteliai, tilteliai gali būti labai įvairūs. Jei nusprendėte, kad norite įrengti statinį ant vandens, pirmiausiai įvertinkite jo paskirtį. Dažniausiai maudysitės, žvejosite ar šersite žuvis, o gal ketinate ant liepto praleisti visą vasarą, todėl reikės ir lauko baldų, ir kepsninės? Visa tai padės įvertinti, kokio dydžio ir formos lieptą projektuoti.

 
 

Prisiminkite, kad jei lieptą norite statyti be leidimo, teisės aktai numato tam tikrus ribojimus jo dydžiui bei atstumui nuo kranto.

Labai svarbus pasirinkimas yra liepto aukštis virš vandens. Reikėtų įvertinti tokius aspektus, kaip ledas, šaltuoju sezonu pakylantis ir ledonešiu susigrūdantis po lieptu. Optimaliu aukščiu laikoma 40-60 cm virš vandens lygio. Liepto ir prie jo vedančio tiltelio plotis parenkamas pagal kliento pageidavimus ir derinamas prie bendro aplinkos vaizdo. Jis turėtų būti toks, kad būtų patogu prasilenkti dviems žmonėms – galima sakyti, kad toks turėtų būti minimalus tiltelio plotis. Taip pat galima derinti ir laiptelius, žemesnę aikštelę, kuri patogi priplaukti valtimi ar tiesiog išlipti iš vandens.

Visa tai įvertinus ir pasirinkus vietą, paruošiamas liepto įrengimo planas.

 

Liepto įrengimo etapai

 

Pirmasis darbas, jei lieptui reikalingi poliai, yra jų paruošimas ir įkalimas. Tarpus tarp polių svarbu tinkamai apskaičiuoti, atsižvelgiant į viso liepto, tiltelio dydį. Svarbu išvengti per didelio siūbavimo ir suteikti konstrukcijai stabilumo.

Liepto karkasas taip pat gali būti medinis arba metalinis, o ant jo jau kalama danga. Tam gali būti naudojama eglė, pušis, dėl ilgesnio tarnavimo laiko populiarus ir maumedis. Dangai naudojamos lentos lygiu paviršiumi, kuris lengvai prižiūrimas ir patogus vaikščioti. Siekiant pailginti medienos tarnavimo laiką, dangai skirtos lentos yra specialiai paruošiamos, impregnuojamos.

 
 

Kitas etapas – turėklų ir suoliukų įrengimas. Kur įrengti turėklus padiktuoja pati liepto paskirtis, forma, o taip pat ir pakrantės reljefas – jei šlaitas status, galima priėjimą prie liepto palengvinti laipteliais.

Galiausiai įrengiamas liepto apšvietimas, kuris suteikia jaukumo. Kadangi konstrukcija yra virš vandens paviršiaus, visos jos dalys susiduria su drėgme – saugumui užtikrinti reikalingi izoliaciniai sprendimai.

Nežinote, koks lieptas Jums tinkamiausias? Kreipkitės ir kartu rasime geriausią sprendimą!

 

Ką sako mūsų klientai

Tai realių žmonių atsiliepimai. Daugiau atsiliepimų galite rasti mūsų facebook paskyroje.

Puikiai padarė lieptą. Šaunuoliai.
Paulius S.
Puiki komanda! Kokybiškai ir greitai atliko darbus. Tik patys geriausi atsiliepimai.
Gražina B.
Gerb. Mariau, esu labai dėkinga už Jūsų pastangas bei atliktą darbą !!!
Beata
Šauni darbo kokybė! Rekomenduoju
Linas D

Turite klausimų? Mes pasiruošę į juos atsakyti.

Jeigu norite užduoti klausimą arba parašyti užklausą paspauskite toliau esantį mygtuką. Mes pasiruošę atsakyti į Jums svarbius klausimus!