Loading...
Vejos aeravimas 2017-04-12T18:23:39+00:00

Vejos aeravimas

Vejos aeravimas – būtinas, jei norite džiaugtis dekoratyvia vejos išvaizda. Kreipkitės ir papasakosime viską apie šios paslaugos naudą ir poreikį, įvertinsime Jūsų vejos būklę ir padėsime kaip įmanoma greičiau suteikti jai puikią išvaizdą.

Aeravimas – tai vejos vėdinimas, kurio metu darant įvairias 5 – 8 cm gylio durtines duobutes dirva yra prisotinama oro, drėgmės, suaktyvinamos trąšos. Taip maistingosios medžiagos geriau pasiekia vejos žolynų šaknis, todėl norint turėti vešlią visą sezoną tobulai žaliuojančią veją aeravimą atlikti yra būtina.

Kada reikalingas aeravimas?

Tinkamiausias laikas aeruoti veją yra ankstyvas pavasaris, tačiau aeruoti veją galima ir visą jos augimo sezoną iki pat vėlyvo rudens. Vejos aeravimas padeda augalų šaknims gauti ir įsisavinti vandenį bei orą, o taip pat ir maistines medžiagas. Lengvesnis maitinimasis užtikrina geresnę augalų būklę, jie atrodo dekoratyviau.

Aeravimas labai naudingas, jei dirva yra suspausta ar molinga – tokioje dirvoje augalai skursta, praranda gražią išvaizdą, tampa neatsparūs ir gelsta. Esant tokiai situacijai, aeravimas yra būtina ir labai veiksminga priemonė, užtikrinanti galimybę vejai tolygiai žaliuoti.

Vejos aeravimas

Aeravimo nauda

Vizualiai aeravimo naudą tikrai pastebėsite – veja taps žalesnė, tolygesnė ir atsparesnė oro sąlygoms. Lengviau pasisavinamos medžiagos suteiks jai puikią išvaizdą:

 • Aeravimas suaktyvina deguonies patekimą į šaknis ir dirvožemį;

 • Šaknų sistema geriau plėtojasi ir įsisavina organines trąšas bei mikroelementus;

 • Į dirvožemį lengviau susigeria vanduo, daugiau jo pasiekia šaknų sistemą;

 • Aeravimo metu pašalinamos nudžiūvusios dalys;

 • Puresniame dirvožemyje lengviau plėtotis šaknų sistemai.

Vejos aeravimas

Kaip atliekamas aeravimas?

Vejos aeravimas, vadinamasis vejos vėdinimas, yra atliekamas specialia įranga. Tam naudojami vejos aeratoriai atlieka vertikalius pjūvius dirvoje ir vejoje. Tai leidžia vandeniui ir deguoniui geriau pasiekti augalų šaknis, šios lengviau plėtojasi, sudaro tinklą. Augalai taip turi galimybę geriau maitintis, todėl yra atsparesni, atrodo gražiau.

Aeravimo etapai:

 • Pasirenkamas aeravimui tinkamas laikotarpis;

 • Veja prieš aeravimą patrumpinama iki 2-3 cm aukščio;

 • Parenkamas aeratoriaus gylis;

 • Atliekamas aeravimas;

 • Surenkama sausa žolė nuo vejos paviršiaus;

 • Atliekamas vejos tręšimas / suteikiama konsultacija, kokias trąšas pasirinkti ir kaip tręšti.

Aeravimas – gražios vejos paslaptis, kurią padėsime Jums įminti!

Prisiminkite, kad tinkamiausias metas vejos aeravimui yra pavasaris. Jei laiku nespėjote pasirūpinti savo veja, susisiekite su mumis ir suteiksime visą informaciją apie vejos aeravimo galimybę kitu laikotarpiu.